Alfa Medic Mława podstawowa oraz specjalistyczna opieka zdrowotna
06-500 Mława
Ul. Grzebskiego 12
Zadzwoń do Nas!
23 676 18 11
Pn - Pt: 8:00 - 20:00
Sb: 8:00 - 16:00

Koktajl minerałowy – Kroplówka z minerałami

Minerały są istotnym składnikiem odżywczym a i są konieczne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszego organizmu. W zależności od zapotrzebowania dobowego minerały dzielimy na makroelementy, mikroelementy oraz pierwiastki śladowe (to minerały, które ą nam potrzebne w naprawdę małych ilościach). Zarówno makro  jak i mikroelementy spełniają w naszym organizmie szereg ważnych funkcji i mają wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Minerały wchodzą w skład  zębów, kości, tkanek i płynów ustrojowych, uczestniczą w produkcji energii, regulują czynności rozmaitych narządów i układów w ciele.

Dieta, suplementy czy kroplówka / wlew / koktajl ?

Nasz organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć minerałów dlatego musimy je dostarczać  z zewnątrz (dieta, suplementacja, kroplówka).

Wszelkie minerały niezbędne do naszego funkcjonowania większości dostarczane wraz z pożywieniem, jednak nie zawsze udaje się pokryć zapotrzebowanie ustroju w ten sposób. Na przeszkodzie staje głównie niska jakość żywności, źle zbilansowana dieta, błędy żywieniowe. Osobny problem stanowią obecne w pożywieniu substancje antyodżywcze (np. fityniany), które znacznie ograniczają przyswajanie minerałów. Dlatego też stworzyliśmy specjalną kroplówkę z minerałami, która pozwoli Państwu szybko osiągnąć bilans minerałów w waszym organizmie. Kroplówka w odniesieniu do suplementów czy diety wchłania się praktycznie natychmiastowo do naszego organizmu oddając wszelkie minerały – pomijany jest układ pokarmowy.

Najczęstsze objawy niedoborów minerałów

W naszych organizmach brakuje wapnia, magnezu i innych minerałów. Powodem takiego stanu rzeczy jest skażenie powietrza, stałe zakwaszanie komórek naszych narządów na skutek nadmiernego spożycia mięsa i produktów mlecznych, zbyt dużej ilości kawy i przetworzonego jedzenia. W ten sposób wapń i magnez oraz inne minerały są „wypychane” z naszego organizmu.

Wapń – głównym objawem niedoboru wapnia jest: drętwienie palców u rąk; konwulsje; arytmia (nieregularny rytm serca); osteoporoza; złamania kości

Selen – głównym objawem niedoboru selenu jest:  nowotwór lub historia chorób nowotworowych w rodzinie; kardiomiopatia (choroby mięśnia sercowego)

Jod –  głównym objawem niedoboru jodu jest: wole tarczycy; niedoczynność tarczycy

Chrom  –  głównym objawem niedoboru chromu jest: katarakta (zaćma); łaknienie cukru; wahania poziomu glukozy we krwi; niski poziom glukozy we krwi

Magnez   –  głównym objawem niedoboru magnezu jest: miękka; łamliwa płytka paznokcia; nadpobudliwość u dzieci; skurcze mięśni nóg; PMS – zespół napięcia przedmiesiączkowego; osłabienie zmysłów; uporczywa biegunka; drżenie rąk; nadciśnienie tętnicze; dysfagia (trudności z przełykaniem); nadwrażliwość na światło; osteoporoza; nadciśnienie tętnicze w czasie ciąży

Cynk  –  głównym objawem niedoboru cynku jest: rozstępy; nadpobudliwość u dzieci; słabe gojenie się ran; częste przeziębienia; niepłodność i poronienia; zaburzenia węchu i smaku; słaby wzrok lub kurza ślepota; uporczywe infekcje

Żelazo  –  głównym objawem niedoboru żelaza jest: blady język; wypadanie włosów

Składniki wlewu:

Selen– Wchodzi w skład enzymu, który ma działanie przeciwutleniające, uczestniczy w przemianie hormonów tarczycy, zwiększa odporność. Niedobór powoduje zaburzenia rytmu serca i może zwiększać podatność na choroby nowotworowe.

Cynk– Składnik wielu enzymów i hormonów m.in. insuliny, tyroksyny, testosteronu. Niezbędny do syntezy białka i kwasów nukleinowych. Obniża poziom złego cholesterolu (LDL) co chroni przed miażdżycą, chorobami serca i nadciśnieniem.

Jod– Składnik hormonów tarczycy, bierze udział w procesach metabolicznych takich jak oddychanie komórkowe i wytwarzanie energii. Odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego, przysadki mózgowej, mięśni, serca, nerek. Reguluje procesy wzrostu i dojrzewania komórek.

Chrom– Reguluje przemianę materii, normalizuje poziom glukozy we krwi, hamuje napady wilczego głodu i apetyt na słodycze, obniża frakcje złego cholesterolu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Chrom w połączeniu z właściwą dietą i aktywnością fizyczną ułatwia pozbycie się nadwagi.

Na – Sód reguluje równowagę kwasową- zasadową, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, wraz z potasem reguluje napięcie mięśniowe oraz przewodzenie bodźców w komórkach nerwowych. Zawiaduje gospodarką wodną organizmu, zatrzymując wodę i odpowiada za jej prawidłowe rozmieszczenie w ustroju.

K– Potas pobudza wydzielanie insuliny, uczestnicząc w przemianie węglowodanów i białek. Jest niezbędny do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego, pracy mięśni, bierze udział w dotlenianiu mózgu, poprawiając zdolność myślenia i koncentrację. Odpowiada za gospodarkę wodna ustroju, kontrolę ciśnienia krwi i pracę nerek.

Magnez- Składnik kości i zębów. Wzmacnia mięśni i koi nerwy- działa antystresowo na układ nerwowy. Uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów. Wykazuje pozytywny wpływ na krzepnięcie krwi, usprawnia reakcje obronne organizmu, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Obniża poziom cholesterolu, chroniąc przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.