Alfa Medic Mława podstawowa oraz specjalistyczna opieka zdrowotna
06-500 Mława
Ul. Grzebskiego 12
Zadzwoń do Nas!
23 676 18 11
Pn - Pt: 8:00 - 20:00
Sb: 8:00 - 16:00

Chelatacja

Ludzki organizm już od samego początku życia narażony jest na cząstki metali ciężkich. Gromadzimy je większości przez odżywianie- ale proszę nie myśleć, że to związane jest ze złą dietą. We współczesnym świecie metale ciężkie są już praktycznie wszędzie. Dlatego choroby związane z metali ciężkimi należą do chorób cywilizacyjnych. Metale ciężkie przez swoją obecność w naszym organizmie wpływają na katalizę wolnych rodników, które zasadniczo mają zły wpływ na nasz organizm- wyniszczają powoli nasz organizm na poziomie komórkowym, niszczą tkanki, tym samym przyspieszając proces starzenia.

Czym jest Chelatacja

Chelatacja (terapia chelatacyjna) to metoda terapeutyczna, polegająca na dożylnym podawaniu pacjentowi (po przez kroplówkę) , u którego występuje obciążenie metalami ciężkimi, związków chelatacyjnych, które mają za zadanie usunąć metale ciężkie z organizmu. Lista schorzeń, w których stosuje się leczenie chelatacją jest bardzo długa.

Wskazania do zabiegu chelatacji

Po zabieg chelatacji powinny sięgnąć praktycznie wszystkie osoby, gdyż wszyscy jesteśmy narażeni na metale ciężkie, lecz w szczególności osoby, które wykazują poniższe wskazania:

  • choroby nowotworowe,
  • choroba wieńcowa,
  • zaburzenia krążenia,
  • zatrucia metalami ciężkimi i grzybami,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • miażdżyca,
  • cukrzyca,
  • zawał serca,
  • zaburzenia krążenia mózgowego,
  • depresja czy choroba Alzheimera.

Chelatacja a miażdzyca

Bardzo popularnym wskazaniem do zabiegu chelatacji jest miażdżyca. Miażdżyca to podstępna choroba, która – początkowo nie dając żadnych objawów – niszczy nasze naczynia krwionośne czego skutkiem może być też niedotleniony mózg, co powoduje bóle głowy i kłopoty z pamięcią. Niedokrwione kończyny są przyczyną problemów z chodzeniem. Gdy naczynie zatka się całkowicie, chory może mieć niebezpieczny dla życia zawał serca lub udar mózgu. Chelatacja pozwala na oczyszczenie zwężonych przez blaszkę miażdżycową naczyń.

Jak wygląda zabieg Chelatacji

Pacjentowi podczas zabiegu podaje się za pomocą kroplówki substancje tzw. chelatory, które silnie wiążą metale ciężkie. Efektem kuracji jest głębokie oczyszczenie naczyń i odtrucie organizmu. Chelatory wykorzystywane w terapii to kwas ALA. Po wprowadzeniu substancji w postaci kroplówki do organizmu, chelator „wychwytuje” z blaszek miażdżycowych wapń i powoduje „czyszczenie” naczyń krwionośnych ze złogów lipidowo – cholesterolowych. Mniej więcej dwie godziny po zakończeniu wlewu dożylnego około 80% podanego chelatora jest już wydalone do moczu. Substancja ta, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków nie obciąża organizmu, bowiem nie wchodzi w metabolizm i jest wydalana w całości.

Kuracja wymaga serii zabiegów.

Składniki wlewu:

Składnikami terapii są aktywne substancje, które na drodze chemicznej wychwytują pewne metale i minerały znajdujące sięw organizmie.